Nemesis Audio - NA-FR2500D -Full-Range Class D 1-Channel Amp 2500 Watts @ 1-Ohm
Sale Sold out
Quantity
1CH Full-Range Class D Amp
Max Output Power @ 14.4v (4-Ohm): 2,000W RMS
Max Output Power @ 14.4v (2-Ohm): 2,250W RMS
Max Output Power @ 14.4V (1-Ohm): 2,500W RMS
Input Sensitivity: 200MV
Signal to Noise Ratio: 100dB
Frequency Response: 10HGz-20KHz (-3dB)
Bass Boost: 0-12dB (50Hz)
Min Voltage: 9V
Max Voltage: 16V