Nemesis Audio - NA-2000.1KOR - Class D 2000 Watts @ 1-Ohm – Made In Korea
Sale Sold out
Quantity
Class D 1-Channel Monoblock Car Amplifier 2000 Watts @ 1-Ohm – Made In Korea
4-Ohm RMS Power: 1000W x 1
2-Ohm RMS Power: 1500W x 1
1-Ohm RMS Power: 2000W x 1
Frequency Response: 10Hz – 250Hz
Signal to Noise Ratio: > 85dB
Damping Factor: > 150dB
0 Gauge Power & Ground Inputs
Low Pass Filter: 35Hz – 250Hz
Working Voltage: 10V-16V