Nemesis Audio - NA-10KD-10000W Max Power Monoblock Car Audio Stereo Amplifier
Sale Sold out
Quantity
MAX/RMS Power @ 4-Ohm: 1x3500W/1x1600W
MAX/RMS Power @ 2-Ohm: 1x6000W/1x2900W
MAX/RMS Power @ 1-Ohm: 1x10000W/1x4500W
RMS Strapped Power @ 2-Ohm: 1x9000W
1-Ohm Stable Amplifier
Strappable Amps Into 2-Ohm
Input Sensitivity: 0.2V-6V
Low Pass Filter: 35Hz-250Hz
Subsonic Filter: 10Hz-50Hz
Frequency Response: 20Hz-250Hz
Efficiency @ 4-Ohm: >90%
THD @ 4-Ohm: 85
Fuse Rating: 450A
Strapped Fuse Rating: 900A
Bass Boost: 0dB-9dB
Bass Knob Included
Dimensions: 22.05″x7.87″x2.44″
Channels
1
Amp Watts
10000W