Nemesis Audio - NA-3000.1KOR -Class-D 1-Ch Mono Amp 3000W @ 1-Ohm Made In Korea
Sale Sold out
Quantity
4-Ohm RMS Power: 1500W x 1
2-Ohm RMS Power: 2200W x 1
1-Ohm RMS Power: 3000W x 1
Frequency Response: 10Hz – 250Hz
Signal to Noise Ratio: > 85dB
Damping Factor: > 150dB
0 Gauge Power & Ground Inputs
Low Pass Filter: 35Hz – 250Hz
Working Voltage: 10V-16V
Remote Gain Control Included
Series
Korean
Channels
1
Amp Watts
3000W